Перо Антиќ нов претседател на МКФ – Слободен печат
КошаркаСпорт

Перо Антиќ нов претседател на МКФ

Перо Антиќ е новиот претседател на Македонската кошаркарска федерација откако и актуелниот предводник, Петар Наумоски, одлучи да не бара втор мандат.

Перо Антиќ ќе биде новиот претседател на МКФ откако преостанатите конкуренти се откажаа од трката. Антиќ остана единствен кандидат за претседател на МКФ, откако вчера од трката се повлече Владимир Темелковски, додека Петар Наумоски одлучи да не бара нов мандат од делегатите на Изборното собрани.

Наскоро поопширно

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close