6 C
Скопје

Патниците кажувале молитви додека авион слетувал во Скопје

Вкупно пет неуспешни обиди имал авионот кој сообраќал на релација Истанбул-Скопје, да слета на скопскиот аеродром. Тој кружел над македонското небо, но не успеал да слета поради невремето, дознава Скопје1.мк.

Патниците биле вознемирени, во авионот настанала паника и вриштење. Авионот бил на превозникот „Туркиш ерлајнс“, а во него и дел македонската делегација која учествуваше на конференцијата од УНЕСКО во Баку, меѓу кои и градоначалникот на Охрид. Еден час траела драмата со слетувањето, а искуството било ужасно, сведочи еден од патниците за Скопје1.мк.

– Пиштење, молитви, плач! Тоа се слушаше во авионот кој точно петпати направи обид да слета на аеродромот во Скопје, но не успеа. Се тресеше целиот авион, деца плачеа, а потоа почнаа да плачат и возрасните. Траорно и ужасно беше, а патниците гласно викаа и прашуваа зошто се случува сето ова и зошто не слета авионот во Охрид“ – вели патник во авионот за Скопје1.мк.

Прочитајте и...  ВИДЕО: Алијанса и Алтернатива откриваат корупциски скандал со висок функционер на ДУИ

 

Поврзани вести

Потресна приказна за Блаже од Кавадарци – момчето кое доби бубрег од Верица Белчовска

МИА Агенција

Подгорица ја повикува ЕУ напомош за една милијарда долари кинески кредит

Валери Хопкинс/Financial Times

ВИДЕО: Алијанса и Алтернатива откриваат корупциски скандал со висок функционер на ДУИ

Слободен печат

Мицевски: Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ ќе присуствува на 36. седница

Слободен печат

Нови 824 случаи на ковид -19, починаа 31 пациент, најмладиот има 38 години

Слободен печат

Пејачот Даниел Кајмакоски ја пријави екс сопругата во полиција, му ставила дрога во кафето па завршил во болница

Марина Дамческа

Остави Коментар