• „Туркиш ерлајнс“

Скопскиот аеродром почна со работа: Првите патници долетаа од Истанбул (ФОТО+ВИДЕО)

Од денеска аеродромите во Скопје и Охрид повторно се отворени за летови на патнички авиони, по паузата која следуваше поради пандемијата со коронавирусот. Првото слетување по паузата на Меѓународниот аеродром „Скопје“ го имаше авионот на „Туркиш Ерлајнс“ , кој од Истанбул во Скопје донесе 104 патници. Веднаш по него слета и авионот „Пегасус Ерлајнс“, исто …

Скопскиот аеродром почна со работа: Првите патници долетаа од Истанбул (ФОТО+ВИДЕО) Read More »