Партизан и пред празни трибини подобар од Молде - Слободен печат

Партизан и пред празни трибини подобар од Молде

Паризан успеа и без помош на навивачите поради казната од УЕФА, да го совлада норвешкиот Молде со 2:1 во првиот натпревар од плејофот за пласман во Лигата на Европа.

Молде поведе во 44. минута преку Боли, но одговорот дојде по само една минута, Сума донесе израмнување. Победничкиот гол го постигна Тошиќ на шест минути до крајот на натпреварот.

Убедливи победи од по 3:0 со кои веќе со едната нога се во групната фаза на ЛЕ, остварија екипите на Астана, Малме, ПСВ и Феенорд.
Турскиот Трабзонспорт со 1:3 како гостин го совлада АЕК Атина, а во дерби пресметката Вулверхемптон беше поуспешен од Торино со 3:2.

Резултати:
Астана – БАТЕ 3:0
Арарат – Дуделанж 2:1
Малме – Бнеи Јехуда 3:0
Судува – Ференцварош 0:0
Феенорд – Хапоел Б.Ш. 3:0
Лудогорец – Марибор 0:0
Копенхаген – Рига 3:1
АЕК – Трабзон 1:3
Легија – Ренџерс 0:0
АЗ Алкмар – Антверпен 1:1
ФЦСБ – Гимараеш 0:0
Гент – Риека 2:1
ПСВ – Аполон 3:0
Стразбур – Ајнтрахт 1:0
Брага – Спартак М. 1:0
Селрик – АИК 2:0
Линфилд – Карабак 3:2
Еспањол – Зорја 3:1
Партизан – Молде 2:1
Слован – ПАОК 1:0
Торино – Вулверхемптон 2:3

Прочитај повеќе

Цензура во живо: На клупска телевизија зборуваше за долгот на Јунајтед, водителот го замолкна (ВИДЕО)

Слободен печат

Шпанија е противникот на Хрватска во финалето на ЕП

Слободен печат

Холандски мотоциклист е втора жртва на Релито Дакар

Слободен печат

Дувњак: Не се сеќавам што се случи во продолженијата

Слободен печат

Шпанија и Унгарија во финалето на ЕП во ватерполо

Слободен печат

Червар: Ракометот не е мртов

Слободен печат

Остави Коментар

14 + twelve =

Прочитај повеќе

Левата рака на Мирка „тежи“ милион швајцарски франци

Слободен печат

Дел Боске одржа предавање во ФОН Универзитетот

Слободен печат

Сагосен го израмни рекордот на Лазаров

Слободен печат

Муса ја однесе Хрватска во финалето на Европското првенство

Слободен печат

Најверните фудбалски навивачи го загрозуваат своето здравје, ризикуваат инфаркт

Слободен печат

Солскјер бара трпение: Клоп четири години го градеше овој Ливерпул

Слободен печат