Парондо: Горд сум на ракометарите

Роберто Парондо, тренерот на Вардар е презадоволен од прикажаната игра на неговите ракометари во првиот осминафинален дуел во Лигата на шампионите против Загреб. Вардарци како гости остварија убедлива победа од 27:18 со која ги решија сите дилеми околу пласманот во четвртфиналето во ЛШ.

– Нема што да кажам освен едно благодарам на играчите. Горд сум на нив, одиграа одличен натпревар и го завршивме поголемиот дел од задачата. Знаевме што не очекува во Загреб па добро се подготвивме, работевме максимално на тренинзите. Се што договоривме, момците го одиграа перфектно и затоа на крајот стигнавме до овој резултат, изјави Парондо.

Реваншот кој ќе биде чиста формалност се игра наредната недела во Скопје, а македонскиот ракометен шампион уште сега може да ги започне подготовките за четвртфиналните дуели со подобриот двомечот Висла Плоцк – Пик Сегед.

Прочитајте и...  Хувентуд и Димитријевиќ против Партизан, Уникс Казан, Венеција..!

Прочитај повеќе

Реал Мадрид сигурно чекори кон титулата (ВИДЕО)

Слободен печат

Нова смрт на спортските борилишта: Почина млад руски хокеар на тренинг

Слободен печат

Неверојатна исповед на Нани: Немавме што да јадеме, стомакот ми вриштеше од глад

Слободен печат

Балканците доминираат во НБА: Дончиќ најдобар плејмејкер, Јокиќ најдобар центар

Слободен печат

Федерер откри зашто не се пензионира во 2009 година

Слободен печат

Лигата на Европа е Куп на лузерите (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Вимблдон ќе им исплати парични награди на тенисерите иако турнирот е откажан

Слободен печат

Двајца фудбалери на Македонија ЃП позитивни на корона, четворица во изолација

Слободен печат

Ред Бул дефинитивно ја затвори вратата за Себастијан Фетел

Слободен печат

Надал си постави нова цел, 25 грен слем титули

Слободен печат

Стартот на Бундеслигата е закажан за септември

Слободен печат

Шкендија ја темпира формата со пет пријателски натпревари

Слободен печат