28.8 C
Скопје

Овие хороскопски знаци се уметници во бакнувањето

Секој има свој омилен начин на бакнување. Некои ги сакаат малите слатки бакнежи, а други уживаат во долгите француски бакнежи.

Но, три хороскопски знаци, според астрологијата, умеат да се бакнуваат на начини кои им одговараат на сите.

БИК

Бакнежот со Бик е уживање за сите сетила. Тие се сконцентрирани на она што го прават и се трудат да биде најдобро што може.

ЛАВ

Самобендисаните Лавови сакаат во сè да бидат најдобри, па така и во бакнувањето. Во тоа речиси секогаш и успеваат, а не би штетело ни да ги пофалите.

СКОРПИЈА

Скорпиите имаат силна страст, а тоа го покажуваат и преку своите бакнежи. Тие им се најсилниот адут во заведувањето, а сакаат покрај усните, да го бакнуваат и целото тело.

Поврзани вести

Запознајте го Алекс, момчето што со насмевка ги освојува Скопјани и нивните мисли

Ана Голејшка

Oслабнете лесно: Овошје кое невидливо го забрзува метаболизмот

Слободен печат

Паднаа првите забрани: со вакцина „АстраЗенека“ не може на концерт од Брус Спрингстин

Слободен печат

Moите 1+5: По избор на Ана Стојановска – „Боречки клуб“

Слободен Печат

ФОТО | На падините под Јакупица со Тања Благоевиќ: Избрав да бидам чудо, како деца ни се и козите, билките, змиите, ластовичките…

Јасмина Кантарџиева Димков

ВИДЕО: Марија од Битола со досега невиден настап – по змијата, на сцена излезе во лудачка кошула

Анита Златкова

Остави Коментар