Општина Ѓорче Петров го одбележа Денот на ослободувањето- 14 Ноември - Слободен печат

Општина Ѓорче Петров го одбележа Денот на ослободувањето- 14 Ноември

Општина Ѓорче Петров денеска го одбележува ослободувањето на општината. Со положување свежо цвеќе, делегации од општината, им оддадоа почит на борците кои дале живот за слободно Ѓорче.

Градоначалникот Александар Наумоски на фејсбук објави:

„Слободата и државата никој не ни ја подари, сами ја извојувавме и создадовме. Затоа, единствени и сплотени да ја браниме и сочуваме.
Почит за сите загинати борци.
Мои сограѓани, нека ни е честит и вековит 14 ноември-Денот на ослободување на Ѓорче Петров!“

Прочитај повеќе

Путин: Да не штедиме напори за решавање на конфликтот во Либија

Слободен печат

Кина погодена од силен земјотрес

Слободен печат

Ѓорчев: Во Македонија никогаш досега не се раѓале помалку деца

Слободен печат

Ердоган: Хафтар покажа дека не е за политичко, туку за воено решение

Слободен печат

„Пивтијада” по 19. пат во Куманово

МИА Агенција

Песочна бура „бришe“ се пред себе во Австралија (ВИДЕО)

Горан Наумовски

Остави Коментар

4 × 2 =

Прочитај повеќе

Иран ќе настојува да ги анализира црните кутии од украинскиот авион

МИА Агенција

Вучиќ и Дачиќ разговараа за соработката и изборните модалитети

МИА Агенција

Административците следната недела ќе добијат колективен договор

МИА Агенција

Ѓукановиќ: Црна Гора нема да го повлече законот за слобода на вероисповест

МИА Агенција

Чесниот фаќач на крстот во Делчево го донираше освоениот телевизор

МИА Агенција

Силен земјотрес ја погоди Албанија, почуствуван во Македонија, Косово и Србија