4 C
Скопје

Општина Аеродром: Презентација на платформата „Аеродром – прва општина со европско знаменце”

„Аеродром – прва општина со европско знаменце” е новата платформа што ќе ја презентира денеска Општина Аеродром.

На презентацијата ќе се обратат градоначалникот Златко Марин и високиот претставник на Делегацијата на ЕУ, Фрек Јанмаат, а од општината најавуават присуство и на вицепремиерот Љупчо Николовски и други министри од Владата, претставници на владините регулаторни тела, како и амбасадорите на Германија, Словенија, Хрватска, Холандија и на други држави.

Со оглед на актуелната ситуација со пандемијата, од Општина Аеродром велат, дека ќе бидат запазени сите мерки и протоколи за одржување јавни настани. Презентацијата ќе биде пренесувана во живо на општинската фејсбук страницата (facebook.com/OpstinaAerodrom) и на каналот на Jутјуб на Општина Аеродром (shorturl.at/nwDNV).

Прочитајте и...  Макрон: Ќе примам вакцина на „АстраЗенека“ кога ќе ми дојде редот

Поврзани вести

Џафери ги предупреди пратениците: Доста со калкулации, доаѓајте на работа!

Фицо: Со потврда или не од лабораторијата во Лондон, сигурни сме дека нови мутации на ковид-19 во Албанија постојат

Слободен печат

„Сертификатите за вакцинација” не треба да бидат „услов за пристап до одредени места”, предупредува Емануел Макрон

Слободен печат

Британски институт за стратешки студии: Нов рекорд во светските воени трошоци во 2020 година, и покрај кризата заради пандемијата

Слободен печат

Мишел: Се раширија три нови мутации на ковид-19, неважните патувања остануваат ограничени

Слободен печат

ВИДЕО I ЕУ одлучи: Ковид пасош ќе биде потребен за идните патувања во Европа

Слободен печат

Остави Коментар