ОПАСНОСТ ОД ЦУНАМИ: Земјотрес од 7.4 степени ја потресе Индонезија – Слободен печат
ВестиПланета

ОПАСНОСТ ОД ЦУНАМИ: Земјотрес од 7.4 степени ја потресе Индонезија

Жител кој се наоѓал на 136 километри од епицентарот на земјотресот, рекол дека го почуствувал неговото влијание.

Земјотрес со јачина од 7.4 степени според Рихтер ја потресе Индонезија. Епицентарот бил во морето Молука и во регионот има опасност од можно цунами.

Жител кој се наоѓал на 136 километри од епицентарот на земјотресот, рекол дека го почуствувал неговото влијание.

„Беше многу силен. Пробав да ја отворам вратата и не можев ниту да го ставам клучот во бравата“, напишал тој.

Друг жител, на 140 километри од епицентарот на земјотресот, го опишал потресот како “многу силно тресење и тропање“.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close