ОМИЛЕНИОТ СОК НА НОЛЕ И ЈЕЛЕНА стана вистински хит на Инстаграм – хранлив и лесно се прави

Сокот од целер овие денови е многу популарен на Инстаграм, а за тоа придонесе Новак Ѓоковиќ. Се работи за пијалак кој е многу здрав, а Ноле и Јелена често го пијат наместо кафе наутро.

Овој сок ја гасне жедта, а ако ви е преинтензивен можете да го разредите со вода. Исто така, ја намалува подуеноста и помага при исфрлање на вишокот течности од телото.

Сокот од целер е одличен извор на антиоксиданси, кои влијаат врз подобар изглед на кожата и ја спречуваат прераната појава на брчки. Богат е со магнезиум и нитрати кои ја подобруваат циркулацијата, а севкупно има еден грам шеќер. Калориската вредност е многу ниска. Доволно е само една шолја сецкан целер за да направите една доза од сокот.

Прочитајте и...  Почина Тесла, миленикот на Јелена и Новак Ѓоковиќ: Сопругата на најдобриот тенисер напиша емотивна порака! (ФОТО)

Саканата количина исецкајте ја и ставете ја во блендер. Пијте го процеден од пулпата. Вкусот е неодреден, нешто меѓу слатко и солено. Ако сакате да внесете повеќе растителни влакна, Ноле препорачува да го консумирате целерот наместо грицки за ужина.

Добила неверојатна идеја: Што планира ЈЕЛЕНА ЃОКОВИЌ со нејзиното МАЈЧИНО МЛЕКО

Прочитај повеќе

Свежа кожа – ново лице: Жолт индиски пилинг од куркума кој длабински ја чисти кожата за само 20 минути

Слободен печат

Прекумерното потење во топлите денови може да ве доведе до непријатна ситуација – Еве како да го спречите!

Слободен печат

Историски настан: Астронаутите на Спејсикс и НАСА пристигнаа на вселенската станица (ВИДЕО)

Слободен печат

РЕЦЕПТ: Кифлички со јогурт

Слободен печат

Свештеник одржа миса на Фејсбук, но не забележа дека стиснал погрешно копче (ВИДЕО)

Слободен печат

Ана Николиќ го прифати предизвикот на Цеца: Објави неодолива фотографија од детството!

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Урнебесно! Андрија Милошевиќ ги запали социјалните мрежи со новиот предизвик! (ВИДЕО)

Слободен печат

Не тато, застани немој – Погледнете како овој пензионер и покрај карантинот отиде на кафе – КАКО ГОСПОДИН! (ВИДЕО)

Слободен печат

„Битлси“, Блонди „U2“: Погледнете како би изгледале омотите на славните музички албуми во време на коронавирус! (ФОТО)

Слободен печат

Неверојатно куче посвоило бебе опосум од кое не се одвојува ниту денес (ВИДЕО)

Слободен печат

Убедени се дека така ќе им биде полесно: Истражување открива зошто луѓето изневеруваат

Слободен печат

Анџелина има сериозна здравствена криза? Светските медиуми пишуваат за актерката, причината е тажна, а асистентките се во паника!

Слободен печат