Објавено името на амбасадорот на Велика Британија во ЕУ по Брегзит

Тим Бароу, кој сега е постојан претставник на Велика Британија во ЕУ, ќе стане амбасадор на Обединетото Кралство во ЕУ по Брегзит, изјави портпарол на британскиот премиер Борис Џонсон.

Бароу од 2011 до 2015 година бил амбасадор на Велика Британија во Русија, а претходно од 2006 до 2008 година во Украина.

Прочитајте и...  Нино и Мартин: Не постои нешто на светот кое може да ве спречи да лансирате ваша компанија

Прочитај повеќе

Коалицијата помеѓу СДСМ и Беса ја разбранува ДУИ

Соња Христовска Угриновска

Филипче: Засега треба да бидеме внимателни до 6 март

Слободен печат

ДРАМА ВО ШТИПСКАТА БОЛНИЦА: Виничанец сомнителен на коронавирус побегнал низ прозорец, полицијата го чува во домашен карантин

МИА Агенција

Загина уште еден турски војник, а двајца се ранети на северозападот на Сирија

Слободен печат

Виена: Тинејџер 30 пати со нож ја прободел поранешната девојка, лекарите се борат за нејзиниот живот

Слободен печат

Министрите за здравство на земјите од ЕУ на состанок во Брисел за коронавирусот

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Американски Апелациски суд ја блокира програмата на Трамп за мигрантите

Слободен печат

Заев му подари на Мицкоски значка со НАТО, Мицкоски нему празен „Луј Витон“ паричник

Слободен печат

Заев откри дека ќе биде носител на изборната листа во четворката

Слободен печат

Долгови или инвестиции, што дебатираа Заев и Мицкоски за економијата

Слободен печат

Трамп потврди: Ќе потпишеме договор со талибанците во Авганистан

Слободен печат

Заев ги покажа договорите од Мицкоски како директор на ЕЛЕМ: Иста услуга еднаш 1,6 милиони, после 8 милиони евра

Слободен печат