Нова лудорија на Марадона, со ѕвер од 200.000 евра влезе на фудбалски терен (ВИДЕО)

Легендарниот аргентински фудбалер, Диего Марадона не престанува да ја изненадува јавноста со своите лудории.

Марадона кој е тренер на Гимназија Ла Плата со своето ново возило на кои има и ротациски светла упадна на фудбалско игралиште. Според весникот „Hoy de La Plata“ Марадона оваа лудорија ја направиле непосредно пред почетокот на карантинот во Аргентина.


Според весникот славниот фудбалер сакал да се пофали со своето ново возило, БМВ за кое издвоил околу 200.000 евра.

Прочитајте и...  Обидот фудбалерот да биде изнесен на носилки заврши урнебесно (ВИДЕО)

Прочитај повеќе

Фулам е последниот учесник во Премиер лигата (ВИДЕО)

Слободен печат

Феран Торес за 23 милиони евра во Манчестер сити

Слободен печат

Надал нема да ја брани титулата на „УС Опен“

Слободен печат

Руски напаѓач три години во дресот на Шкупи (ФОТО)

Слободен печат

Бразилецот Барбоса е нов играч на Македонија ЃП

Слободен печат

Дефинитивно откажан Мастерс турнирот во Мадрид!

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

СЦ „Јане Сандански“ во изборот за најдобар ракометен храм во Европа!

Слободен печат

Доколку властите одобрат, навивачите од септември повторно на стадионите?

Слободен печат

И атрактивната Луси го чека Санчо на „Олд Трафорд“! (ФОТО)

Слободен печат

Најдобриот играч во Серија А доаѓа од Јуве, но не е Роналдо!

Слободен печат

Познати двете групи на традиционалниот струшки турнир

Слободен печат

Првата жена која ќе игра за машки фудбалски клуб

Слободен печат