НОВ МАСАКР ВО СКОПЈЕ: Исечени дрвја позади СРЦ Кале (ГАЛЕРИЈА) – Слободен печат
ВестиВи ПрепорачувамеСкопје

НОВ МАСАКР ВО СКОПЈЕ: Исечени дрвја позади СРЦ Кале (ГАЛЕРИЈА)

Засега не е познато која е причината за ваквото дело и кој е инвеститорот што ќе гради таму.

Загрижени граѓани денеска реагираа до нашата редакција дека е направен нов масакр во Скопје, односно дека се исечени дрвја зад СРЦ Кале.

Според фотографиите кои ги испратија до „Слободен печат“ се гледа дека местото е целото оградено, исечени се сите дрвја, а на влезот нема никаква табла на која би требало да пишува кој е инвеститорот, што треба да се гради и слично.

Се обидовме да стапиме во контакт со градоначалникот на Центар, Саша Богдановиќ, со цел да ни објасни за што станува збор, но тој ни одговори дека ќе биде испратена инспекција на лице место.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close