Нормализирано водоснабдувањето во Тафталиџе – Слободен печат
ВестиСкопје

Нормализирано водоснабдувањето во Тафталиџе

Поради дефектот без вода беа корисниците кои живеат на улицата „Прашка“.

Отстранет е уличниот дефект и нормализирано е водоснабдувањето на улицата „Прашка” бр. 28 во скопската населба Тафталиџе, соопшти ЈП „Водовод и канализација” – Скопје.

Поради дефектот без вода од 11 до 14 часот беа корисниците кои живеат на улицата „Прашка” од број 20 до број 68.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close