НЕПРИЈАТНОСТИ ЗА ЈОХАНЕС ХАН ВО ВИЕНА: Велосипедист налетал на него, па сакал и да го шамара!

Европскиот комесар за проширување Јоханес Хан имал непријатно искуство во Виена каде еден велосипедист прво налетал на него, а потоа му се заканил дека ќе му влепи шамар.

Инцидентот се случил покрај катедралата Штефандсон, кога велосипедистот со голема брзина се залетал во група пешаци меѓу кои биле и Хан и неговата партнерка Сузане Рис Пасер.

Хан рекол дека велосипедистот возел со брзина од најмалку 50 километри на час, а бидејќи во таа прилика го турнал, европскиот комесар му рекол дека тоа не може така и дека тука не може да вози велосипед.

Ситуацијата тогаш ескалирала, а велосипедистот му се заканил на Хан: „Ќе ти влепам шамар“.

Хан тврди дека од нападите на велосипедистот се одбранил со рака, за да се заштити.

Прочитајте и...  Агенција за разузнавање: Директорот Еролд Муслиу не е член на ниту една политичка партија

Прочитај повеќе

Трамп и Болсонаро разговараа за истражувањата за хидроксихлорокин

Слободен печат

Франција е на петто место по број на смртни случаи во светот

Слободен печат

Индија против наездата на скакулци се бори со дронови и противпожарни возила

Слободен печат

Австрија ќе ги отстрани нацистичките симболи од куќата на Хитлер, еве како ќе ја пренамени

Слободен печат

Се гласа масовно преку пошта во осум сојузни држави и во округот Колумбија

Слободен печат

ОН: Талибанците во Авганистан и натаму се во близок контакт со Ал Каеда

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Агенција за разузнавање: Директорот Еролд Муслиу не е член на ниту една политичка партија

Слободен печат

Путин потврди дека на напад со конвенционално оружје Русија може да одговори со нуклеарно

Слободен печат

Во Италија опаѓа бројот на смртните случаи од Ковид-19

Слободен печат

Тестовите на градоначланикот на Бутел се негативни на ковид-19

Слободен печат

Османи: Секој треба да си го штити својот праг за да не влезе вирусот во неговиот дом

Слободен печат

Истражување на Тајмс: Тајната на „балканскиот успех против коронавирусот“ и влијанието на бесеже вакцината

Слободен печат