НЕПРИЈАТНОСТИ ЗА ЈОХАНЕС ХАН ВО ВИЕНА: Велосипедист налетал на него, па сакал и да го шамара!

Европскиот комесар за проширување Јоханес Хан имал непријатно искуство во Виена каде еден велосипедист прво налетал на него, а потоа му се заканил дека ќе му влепи шамар.

Инцидентот се случил покрај катедралата Штефандсон, кога велосипедистот со голема брзина се залетал во група пешаци меѓу кои биле и Хан и неговата партнерка Сузане Рис Пасер.

Хан рекол дека велосипедистот возел со брзина од најмалку 50 километри на час, а бидејќи во таа прилика го турнал, европскиот комесар му рекол дека тоа не може така и дека тука не може да вози велосипед.

Ситуацијата тогаш ескалирала, а велосипедистот му се заканил на Хан: „Ќе ти влепам шамар“.

Хан тврди дека од нападите на велосипедистот се одбранил со рака, за да се заштити.

Прочитајте и...  Заев: Во шестата изборна единица победници ќе бидат СДСМ и Беса

Прочитај повеќе

Борисов и Ердоган се согласија: Нема директна закана за Бугарија од мигрантите од Турција

Слободен печат

Забрана за камиони на патот Гостивар-Стража

МИА Агенција

Мицотакис: Грција нема да толерира нелегални влегувања во земјата

Слободен печат

Прогласена вонредна состојба на јапонскиот остров Хокаидо поради коронавирусот

Слободен печат

САД им понудиле техничка помош на Иран за да се справат со коронавирусот

Слободен печат

Што ги спои СДСМ и Беса? Се пишува заедничка програма

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Одрони и влажни коловози во дебарско – се препорачува внимателно возење

МИА Агенција

Се откажуваат екскурзиите во странство за учениците од Грција

МИА Агенција

Општина Ресен со превентивни мерки за заштита од коронавирус

МИА

Презентиран проектот за изградба на гасоводна мрежа во Радовиш

МИА

Каракачанов: Запревме 60 мигранти, армијата подготвена да испрати уште 1000 војници на границата со Турција

Слободен печат

Поради снег забрана за камиони на патот од Маврово кон Дебар

Слободен печат