НЕОБИЧЕН МОМЕНТ ПРЕД КАМЕРИТЕ: Новинарка во САД удрена по задник при репортажа од трка (ВИДЕО)

Учесник во добротворна трка во Савана, во сојузна држава Џорџија, ја удри по задник новинарката на ТВ каналот „Даблју-ес-еј-даблју” додека се јавувала во живо од местото на настанот, јави денеска „Си-би-ес”.

Снимката од случајот е објавена на Твитер и досега има повеќе од 11 милиони прегледи.

Од видеото се гледа како новинарката Алекс Бозарџјан води репортажа во живо за време на трка и стои завртена со грб кон учесниците на трката. Некои од нив се приближуваа кон неа мафтајќи пред камера, но во еден момент еден од тркачите ја удри девојката по задник, новинарката за момент го прекина известување, но потоа продолжи.

Фрагментот е постиран од корисник и потоа репостиран од самата новинарка со порака до човекот кој подоцна беше идентификуван од спортскиот совет на Савана и дисквалификуван од организаторот со забрана да учествува на сите нивни идни настани.

Прочитајте и...  Косовското собрание не го изгласа законот за вредностите на ОВК

– Ме навредивте, ме искористивте како објект и ме вознемиривте. Ниту една жена не треба да се помири со ова, на работа или на друго место – изјави Бозарџјан.

Во интервју за „Си-би-ес”, Бозарџијан истакна дека човекот кој го сторил тоа и нанел огромна душевна болка, дека ударот бил силен, и дека и ја одзел моќта. На прашање дали ќе покрене тужба против него, таа одговори дека и потребно време да се соземе од нереалноста на настанот.

– Се гледам себеси на видеото и како тоа да не ми се случува мене – истакна Бозарџјан.

Прочитај повеќе

Помпео при посетата на Словенија ја обвини Кина дека се обидува да ги контролира луѓето и другите економии

Слободен печат

Тито Петковски: ДУИ сака да го делегимитира Заев

Велешкото езеро Младост станува прва иновативна туристичка дестинација во земјава

Слободен печат

Нухиу – Отвеј: Поддршка за успешно спроведување на владеење на правото и надеж за побрзо формирање стабилна влада

Слободен печат

Сијарто апелира ЕУ да не ги расипува односите со Белорусија

Слободен печат

Сите кои земаат пензија во Еуростандард банка најдоцна до 21 август да достават известување до банката преку која сакаат да им се врши исплата на пензијата

МИА Агенција

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Драма во Минск: Вооружени лица влегле во канцелариите на „Убер“ и „Јандекс“, на вработените им забраниле да излезат

Слободен печат

Мицкоски: Пендаровски го прекрши Уставот

МИА Агенција

Ејуп Рустеми: Стопиран е платниот промет преку Пошта

Весна Дамчевска

Ахмети: Разговорите за формирање влада продолжуваат, ДУИ е фактор на стабилност за државата

МИА Агенција

РКИ: Најголемиот број на увезени случаи на коронавирус во Германија се од Косово

Слободен печат

Комисијата бара учениците до трето одделение да одат на училиште, подготвени се и протоколите за работа на градинките

Михаило Донев