-4 C
Скопје

Нема веќе кино: Дизни размислува сите филмови да ги префрли на својата нова платформа!

Коронавирусот го преобликува светот, вклучително и филмската индустрија. Премиерите на филмовите постојано се одложуваат, во надеж дека ќе донесат многу пари со продажба на билети и придружен материјал во кино. Со моментално огромни загуби на пари, Дизни неодамна го претстави својот блокбастер Мулан на својата платформа Дизни +. Тој планира да го стори истото со анимираниот филм на Пиксар, Соул, на 25-ти декември.

Ова не е крај, бидејќи студиото сега размислува да ги покаже своите претстојни достигнувања, како што се Круела, Пинокио ​​и Питер Пан и Венди, наместо во кино, на својата платформа за стриминг.

Ема Стоун како Круела де Вил/Инстаграм

Веста доаѓа веднаш откако нивниот вечен ривал, студиото Ворнер Брос објави дека премиерата на нивната Жена Чудо од 1984 година ќе се одржи во кината и на платформата за стриминг HBO Max – истиот ден.

Прочитајте и...  Американка си ја обои куќата во црно и стана вирален хит: Зошто? Затоа што е 2020 година

Круела ја режираше Крег Гилепси, а славниот негативец од 101 далматинец Круела де Вил го толкува Ема Стоун. Во режија на Пинокио ​​е Роберт Земекис, а Џепето го игра Том Хенкс. Во режија на Питер Пан и Венди ќе биде Дејвид Ловери, а Ѕвончица ќе ја толкува Јара Шахиди.

Иако за ова постојано се шпекулира од вчера, Дизни сè уште не ја објави својата официјална одлука, која сигурно ќе биде донесена во блиска иднина.

Поврзани вести

Виц на денот: Ковид-19

Слободен печат

Се породи пред пет месеци, а веќе сака пак да забремени: Софи Тарнер сака големо семејство

Слободен печат

Бекута им одржа лекција на колегите: Можеби ќе останеме без пари, но настапите не се повредни од ниту еден живот!

Слободен печат

Детален месечен хороскоп за декември за Вага, Скорпија и Стрелец: Пред вас е убава иднина

Слободен печат

ВИДЕО: Ја има ЈК во природна големина! Ѕирнете во собата на фан на Карлеуша

Слободен печат

ФОТО: По гласините за врската со винарот Северина се огласи и откри кој ѝ го чува грбот

Слободен печат

Остави Коментар