23 C
Скопје

Нема шанси да го препознаете „Принцот на Рим“, Тоти маскиран шета низ улиците на вечниот град (ФОТО)

Легендата на Рома, Франческо Тоти, ја искористи можноста мирно да се прошета низ улите на Рим, а да не биде запрен од љубопитните навивачи.

Миленикот на навивачите на Рома, без проблем се прошета низ центарот на Рим во време на пандемијата на коронавирусот благодарение на маската на лицето но и качкетот на главата.

„Принцот на Рим“ до пред неколку месеци не можеше да се замисли како шета низ Рим, а да не биде запрен од минувачите и навивачите. Тоти неодамна изјави дека му недостасуваат прошетките низ Рим:

– Кога ќе биде дозволено, ќе го искористам моментот што нема туристи за да прошетам низ центарот на Рим – изјави поранешниот капитен на Рим, а денеска конечно му се исполни желбата мирно да се прошета низ својот роден град.

твитер

Поврзани вести

ВИДЕО: Супер гол на Андонова против Еспањол и го прослави во стилот на Роналдо!

Слободен печат

ВИДЕО: Пандев стартер на „Луиџи Ферарис“, Сасуоло е пред Рома!

Слободен печат

Георгиевски: Одиме во Токио, живеам за олимписки медал!

Слободен печат

РФМ: Начевски за зборовите „ќе те колам“ доби дисциплинска санкција!

Слободен печат

Кубанецот Табоада е нов ракометар на Е. Пелистер

Слободен печат

Дали Тотенхем ќе ја прифати понудата од Манчестер јунајтед за Кејн?

Слободен печат

Остави Коментар