Нејмар се огласи по стравичната повреда: Ќе се вратам посилен

Нејмар теренот го напушти на носилка/ фото: EPA-EFE/Thierry Larret

Екипата на ПСЖ денеска ја оправда фаворитската улога против Сент Етјен и славеше со 3:1, но натреварот помина во сенка на стравичната повреда на Нејмар.

Во финишот на натпреварот, Бразилецот нагази на ногата на фудбалер на Сент Етјен и притоа го свитка зглобот на ногата по што падна на тревата со болна гримаса на лицето.

Првичните информации се дека станува збор за потешка повреда, а вечерва се огласи и самиот фудбалер.

„Сега ќе се опоравам. За жал, вакви работи се дел од животот на спортистите. Се што треба да направам е да кренам главата и да продолжам понатаму. Ќе се вратам посилен и подобар“, напиша Нејмар на својот профил на Инстаграм.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by NJ 🇧🇷 (@neymarjr)

Видео на денот