Не сакал во затвор, па решил да замине од државата

Вчера попладне на граничниот премин Табановце бил уапсен 33-годипниот У.Б. од тетовското село Желино, бидејќи полицијата го барала за издржување на казна затвор.

– Во 16 часот во полициската станица на граничниот премин Табановце, од слобода бил уапсен У.Б. (33) од Желино, затоа што се наоѓал на СТОП – листа за издржување казна затвор – информираа од полиција.

Бегалецот им бил предаден на полициски службеници од СВР Куманово за понатамошна постапка.

Прочитајте и...  Скопјанец обвинет за тешки кражби

Поврзани вести

Осум дилери од Кавадарци се приведени, пронајдени се кокаин, хашиш и марихуана

Слободен печат

Автобус удри во жена близу трговски центар во Велес

Слободен печат

Шпански државјанин фатен со хероин

Слободен печат

Среде бел ден ограбена 80 годишна старица во нејзиниот дом

Слободен печат

Скопјанец обвинет за тешки кражби

Слободен печат

Тетовец крадел низ локални продавници, расчистени петнаесетина кражби

Слободен печат

Остави Коментар