Tag : СВР Куманово

Вести Македонија

Синдикатот на полицијата обвинува за прераспредби и дисциплински постапки, СВР Куманово демантира

Слободен печат
Синдикатот на полиција на Македонија на денешната прес-конференција пред СВР Куманово го обвини началникот на секторот дека незаконски прераспределува вработени и поведува, како што соопштија, неосновани...
Хроника

На скопскиот аеродром приведен турски државјанин по барање на СВР Куманово

Слободен печат
На 24.08.2020 во 18.00 часот на Граничниот премин „Меѓународен Аеродром-Скопје“, полициски службеници го привеле Т.Е.(56) од Р.Турција бидејќи при пасошка контрола било констатирано дека се...
Слајдер Хроника

Србин заработи кривична, без ПЦР тест влегол во Македонија

Слободен печат
СВР Куманово поднесе кривична пријава против М.Д.(26) од Србија, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „непостапување според здравствените прописи за време на...
Хроника

Петнаесетгодишен кумановец со возило удрил во бетонска жардињера, двајца повредени

Слободен печат
Во текот на вчерашниот ден било пријавено дека во Куманово на булеварот „Октомвриска револуција” патничко моторно возило „форд фокус” управувано од 15-годишник од Куманово удрило...
Хроника

Тешка сообраќајка во Куманово, едно лице загина

Слободен печат
Едно лице загина, а друго е повредено во тешка сообраќајна несреќа што се случила утрово во Куманово, соопштија од Итна помош Куманово. Од итната помош...
Хроника

Товарно возило со 25 мигранти излета од пат, мигрантите се во стабилна состојба

Слободен печат
Во стабилна состојба се 26. мигранти кои се повредени во сообраќајка утринава околу 06,40 часот на регионалниот пат Свети Николе – Куманово кај месноста викана...
Вести Хроника

Уапсен бегалец од Интерпол на „Табановце“

Синоќа на граничниот премин „Табановце“ е уапсен српски државјанин кој бил баран од Интерпол. Станува збор за А.Р. (37) од Република Србија кој се наоѓал...
Хроника

Полицијата приведе две лица додека краделе во двор од куќа во Куманово

МИА Агенција
Кумановската полиција  затекнала двајца крадци во двор од куќа на улицата „Народна револуција”, соопшти денеска СВР Куманово. Полициските службеници, дваесет минути по полноќ во двор од...
Хроника

Ограбил маркет, а потоа и се заканувал на директорка

МИА Агенција
Кумановец извршил кражба во маркет, а потоа се заканувал на директорка на Центарот за социјални работи, информираше денеска СВР Куманово. Настанот се случил вчера, а...
Хроника

Не сакал во затвор, па решил да замине од државата

Вчера попладне на граничниот премин Табановце бил уапсен 33-годипниот У.Б. од тетовското село Желино, бидејќи полицијата го барала за издржување на казна затвор. – Во...