Наследничка на хотелското царство: Од дива богаташка до снаа во една од најтаинствените фамилии

Парис Хилтон на сите им е позната како разгалена богаташка, богата наследничка, љубителка на разуздани забави, пријателка на Ким Кардашијан… Од друга страна, нејзината сестра Ники не сака да се експонира, не учествува во риалити форматите и не ја интересираат таблоиди. Живее како вистинска припадничка на високото американско друштво и со својот сопруг е вистинска спротивност на американското благородништво. Ники Хилтон е родена како второ од четирите деца на Ричард и Кати Хилтон.

Католичка гимназија и престижно средно училиште

Сите деца на Ричард и на Кати раснеле во незамисливо богатство, учеле во скапи приватни училишта и во луксуз кој на обичните смртници им е тешко да го замислат. Ники одела во приватно католичко училиште, а подоцна на престижниот универзитет „Парсонс“ запишала дизајн, но никогаш не дипломирала.

Прочитајте и...  Овошје на боговите: Зачувајте го здравјето и одржете ја виталноста со само неколку малини на ден

Сепак многу брзо лансирала сопствена линија на облека, а потоа се занимавала со дизајн на накит, но ташните ѝ биле најголе ма страст. Освен тоа кратко се занимавала со манекенстви и со партнери отворила два хотели, еден во Мајами, друг во Чикаго. На крај партнерството завршило на суд.

Foto: Profimedia
Profimedia

Се омажила за пријател од детството, па го поништила бракот

Со своите љубовни избори Ники им задавала главоболки на родителите. На 21 година се омажила со Тод Меистер, претприемач и нејзин пријател од детството. Се венчале во мала капела во Лас Вегас, а по три месеци го поништиле бракот. Подоцна објаснила дека избрзано одлучила да се омажи, а притоа не размислила за одлуката.

Прочитајте и...  Ѕвездата од серијата „Бубалици“ призна дека никогаш не ја гледала серијата и дека имала мали „чудни“ ритуали

Набрзо следела љубовната врска со финансиерот и наследник на династијата Ротчајлд. Се запознале во 2011 година, а се венчале во 2015 година во Лондон. По свадбата добиле две девојчиња, а Ники се посветила на улогата на мајка.

Profimedia

Прочитај повеќе

Ѕвездата од серијата „Бубалици“ призна дека никогаш не ја гледала серијата и дека имала мали „чудни“ ритуали

Слободен печат

Двејн Џонсон му се обрати на Доналд Трамп: Каде се наоѓаш, каде е нашиот лидер да пружи рака на скршената држава? (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Мета – американскиот милијардер: Оваа „дипфејк” снимка го преплави интернетот во Русија (ВИДЕО)

Слободен печат

Тупурковски: Есма сакаше да ни ја препише куќата (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Принцот Чарлс: Се извлеков, имав голема среќа

Слободен печат

Најжешкиот танц на Анастасија Ражнатовиќ досега: Новопечената тетка замеша со задникот! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Ѕвездата од серијата „Пријатели“ ја загуби битката со ракот – Почина во домот на најдобрата пријателка

Слободен печат

Беквалац го одржа првиот настап по пандемијата: На публиката и приреди ноќ за паметење! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Сара Џесика Паркер заврши на суд – Нејзината работничка ја обвини дека е лоша газдарица!

Слободен печат

Дани Димитровска е вистински доказ дека годините се само бројка: Погледнете колку полни денес! (ФОТО)

Васко Спасоски

Кајли Миног повеќе заработува од продажба на производи отколку од пеење: На патот и стои само – Кајли!

Слободен печат

Четири успешни приказни со пораки за безбедност на работното место – Заштитата е на прво место! (ВИДЕО)

Васко Спасоски