На џудист му испадна телефонот среде борба (ВИДЕО)

Португалскиот џудист, Анри Егутидзе е дисквалификуван на џудо турнирот кој се одржува во Баку, Азербејџан, поради неверојатна работа. На Португалецот во текот на борбата му испадна мобилниот телефон од кимоното на „татамито“, по што судијата веднаш го диквалификува.

Анри Егутидзе е еден од најдобрите млади џудисти во Европа, на Европското младинско првенство во 2016 година го освои златниот медал, додека две години подоцна на младинското ЕП во Загреб, заврши како третопласиран.

Прочитајте и...  Нејмар доби црвен картон за да оди на карневалот во Рио!?

Прочитај повеќе

ЛШ: Наполи со Елмас против Барселона! (ФОТО)

Слободен Печат

Само три гема за Џазири, „Ѓоковиќ експрес“ во Дубаи! (ВИДЕО)

Слободен Печат

„Пандевци“ загубија, но среќни се што македонскиот фудбал „доби“ ВАР!

Слободен Печат

Нејмар доби црвен картон за да оди на карневалот во Рио!?

Слободен Печат

Продажбата на билетите за дуелот со Косово ќе започне во понеделник

Слободен печат

Грчкиот премиер бара исфрлање на грчките екипи од УЕФА

Слободен печат

Остави Коментар

три × 4 =

Прочитај повеќе

Војдан Стојановски:  Треба да веруваме во нас, не треба да гледаме на противниците со респект

Слободен печат

Револуција во фудбалот, Шкотска забрани играње со глава на деца помлади од 12 години

Слободен печат

Навивачите на Барселона му се извинија на Брајтвајт за пречекот

Слободен печат

Ѓоковиќ открива како комуницира со Надал и Федерер

Слободен печат

Тренер го победи поранешниот клуб па ги соблече панталоните пред навивачите (ВИДЕО)

Слободен печат

МЗТ Скопје се ослободи од двајца странци

Слободен печат