Младинките со пораз го завршија ЕХФ шампионатот - Слободен печат

Младинките со пораз го завршија ЕХФ шампионатот

После победата над Косово на турнирот во Литванија, нашата У19 селекција дојде до нов меч и шанса да се бори за нова радост, но на крајот не успеаја избраничките на селекторот Јулијана Дамчевска.

После првото полувреме водеше противникот со високи 16:10, а во вториот дел нашите ракометарки анулираа барем нешто од негативата на дуелот во Клаипеда.

По пет погодоци најефикасни на средбата беа Јанкуловска и Смајлоска, следени од Калајџиевска, Кипријановска и Трпевска по четири. На спротивната страна седум пати во листата на стрелците се запиша Хансен.

Во групната фаза Македонија забележа триумф уште една Грузија (29:15), а претрпе порази од Швајцарија (34:22) и од домаќинот Литванија (24:21), меч кој што беше пресуден за пласман во полуфиналните пресметки.

Прочитајте и...  Димитриевски го продолжи договорот со Рајо Ваљекано! (ФОТО)

Прочитај повеќе

Заработуваат на трагедијата, влезници за дербито и над 1000 долари! (ФОТО)

Слободен печат

Милан ќе му оддаде почит на Коби Брајант! (ВИДЕО)

Слободен печат

Ливерпул „немаше“ среќа, Руни против Манчестер јунајтед! (ФОТО)

Слободен печат

Успешни прегледите, Интер ќе го промовира Ериксен! (ФОТО)

Слободен печат

Коланџело: Коби Брајант во „Куќата на славните“!

Слободен печат

Димитриевски го продолжи договорот со Рајо Ваљекано! (ФОТО)

Слободен печат

Остави Коментар

five × four =

Прочитај повеќе

Играчите на Барселона не му „веруваат“ на Сетиен!?

Слободен печат

Денот кога Коби Брајант постигна 81 поен! (ВИДЕО)

Слободен печат

Би-Би-Си се посрамоти: Наместо Брајант го „погреба“ Леброн Џејмс

Слободен печат

Хрватските ракометари пречекани од 10.000 навивачи во Загреб (ВИДЕО)

Слободен печат

МЗТ Скопје си донесе центар на Турција

Слободен печат

Надал посилен од Кирјос за 12. четвртфинале на Австралија Опен.

Слободен печат