Младите ракометарки едвај го совладаа Косово

Со оваа победа нашите ракометарки си обезбедија натпревар за 5. место на турнирот и тоа против селекцијата на Фарски Острови, која пак беше подобра од Грузија со 31-21.

Седлоска со 8 голови беше најефикасна во нашиот табор, пет постигна Динарица, Божиноска и Смајлоска имаа по четири голови.

Во таборот на Косово, Реџепи одигра неверојатен натпревар и постигна 18 голови.
Натпреварот против Фарски Острови за 5 .место го играме со почеток во 12 часот.

Прочитајте и...  „Ла Лига“: Барди со Меси и Бензема во тимот на месецот! (ФОТО)

Прочитај повеќе

После 43 обиди, Роналдо конечно реализираше од слободен удар! (ВИДЕО)

Слободен печат

Манчестер јунајтед стана „гол-машина“ во Премиер лигата! (ВИДЕО)

Слободен печат

Буфон е новиот рекордер во италијанската Серија А

Слободен печат

Ф1: Ботас на пол позиција во Австрија

Слободен печат

Ангеловски: Очекувам многу од Елмас, може да биде лидер

Слободен печат

Поминаа точно 16 години од најголемото европско фудбалско чудо! (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

„Ла Лига“: Барди со Меси и Бензема во тимот на месецот! (ФОТО)

Слободен печат

Румениге: Алкантара нема да го пуштиме бесплатно!

Слободен печат

Ултиматум: Еве ги условите на Обамејанг, Арсенал е на потег!

Слободен печат

Македонецот Христо Ковачи на картинг трка во Австрија

Слободен печат

Еден играч на Манчестер сити не му аплаудираше на Ливерпул! (ВИДЕО)

Слободен печат

Дибиров: Имав понуди од ПСЖ и Мешков, но одлучив да останам во Вардар!

Слободен печат