Мишевски од Вардар се пресели во Франција

Марко Мишевски во новата сезона ќе настапува во францускиот шампионат откако потпиша договор со екипата на Гренобл. Младиот ракометар летово го напушти Вардар во потрага по поголема минутажа. Мишевски игра на позицијата среден бек, и беше дел од составот на европскиот првак Вардар, но не одигра ниту една минута во Лигата на шампионите, додека во СЕХА лигата имаше мала минутажа.

– Ние сме среќни што донесовме играч кој ја освои Лигата на шампионите. Марко е ракометар со голем потенцијал, кој може да игра и во нападот и во одбраната . Моја работа е да го направам уште подобар. Колку што го видов тој е добар професионалец и има голем простор за напредок – изјави тренерот на Гренобл.

 

Прочитајте и...  Потврдени уште две трки во Формула 1

Прочитај повеќе

Јунајтед ги победи Сити и Челси, одличниот дефанзивец доаѓа на „Олд трафорд“?

Слободен печат

Англија завиена во црно: Почина легендарниот стопер, освојувач на СП

Слободен печат

Мурињо не се откажува од трофеите: Колку време им требаше на Клоп и Ливерпул?

Слободен печат

Белорусите имаат свој Меси, млад 18-годишен фудбалер ја посрами одбраната (ВИДЕО)

Слободен печат

Холандија во шок: Почина светска и европска шампионка во брзо лизгање

Слободен печат

Аталанта е спектакуларна екипа

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Реал Мадрид сигурно чекори кон титулата (ВИДЕО)

Слободен печат

Нова смрт на спортските борилишта: Почина млад руски хокеар на тренинг

Слободен печат

Неверојатна исповед на Нани: Немавме што да јадеме, стомакот ми вриштеше од глад

Слободен печат

Балканците доминираат во НБА: Дончиќ најдобар плејмејкер, Јокиќ најдобар центар

Слободен печат

Федерер откри зашто не се пензионира во 2009 година

Слободен печат

Лигата на Европа е Куп на лузерите (ВИДЕО)

Слободен печат