Металург поразен од Чеховски Медведи

Металург на оваа средба настапи без повредениот Реваз Чантурија но и и без кадетските репрезентативци Мартин Серафимов, Михајло Младеновиќ и Дарко Кондев.

Тимот од Автокоманда солидно го почна овој натпревар и во 13. минута дојде до три голови предност (3:6), но, двете исклучувања ја сменија сликата на теренот и рускиот тим направиј серија од 4:0 со која ја врати резултатската неизвесност. До крајот на полувремето, руските ракометари со нова серија од 4:0 успеаја да дојдат до 13:10.

Во второто полувреме, Чеховски Медведи, ја искористи поголемата ротација но и тоа што веќе одиграа неколку натпревари со германски екипи и успеа да оствари висока победа од 33:23. Најпрецизен беше Поповиќ со осум постигнати голови, а Танковски даде пет голови.

Прочитајте и...  Италија плаче заедно со Гатузо, почина неговата сестра

Следен противник за Металург е тимот на Мешков Брест, а натпреварот се игра утре (14 ч.).

Прочитај повеќе

Позитивен тест нема да откаже трка во Формула 1

Слободен печат

Барнс: Манчестер јунајтед премногу живее во минатото!

Слободен печат

Интервју со Раде Стојановиќ: РК Охрид има најдобра одбрана во лигата, заедно со навивачите до нови победи!

Фидан Коминовски

Надал: Потребна ни е вакцина, а не доживотно дистанцирање!

Слободен печат

Србиновски останува и следната сезона на клупата на Гостивар

Слободен печат

На кои фудбалски стадиони има најдобра атмосфера, високо на листата и еден од соседството (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Италија плаче заедно со Гатузо, почина неговата сестра

Слободен печат

Ова е сериозно, што ако Тајсон почине во рингот

Слободен печат

Тренерот на Сан Антонио распали по претседателот на САД: Трамп е кукавица без мозок и идиот

Слободен печат

Девојките во транс, Шпанецот има поубаво тело од Роналдо (ФОТО)

Слободен печат

КК Гостивар со нов претседател се подготвува за АБА2 лигата

МИА Агенција

Тажна вест, почина НБА легенда

Слободен печат