Меси не се откажува од титулата, нов исторски подвиг за триумф на Барселона (ВИДЕО)

Фудбалерите на Барселона со 0:1 го совладаа Ваљадолид во рамките на 36. коло до Ла Лига и ја продолжија трката за титулата.

На две кола до крајот на сезоната во Ла Лига, Барселона има само еден помалку од лидерот Реал Мадрид кој има и натпревар помалку од големиот ривал.

Голот вреден три бода и продолжување на битката за титулата го постигна Артуро Видал, но ѕвезда на натпреварот е Лионел Меси. Аргентинецот во 15. минута му асистираше на Видал при постугнувањето на голот и стана првиот фудбалер во историјата на Ла Лига кој во една сезона имал најмалку по 20 голови и асистенции.

Прочитајте и...  ЛШ, Матеус: Левандовски е подобар и од Меси!

Прочитај повеќе

Шахтјор моќно до Интер, Севиља за финале против Јунајтед! (ВИДЕО)

Слободен печат

Мурињо го ангажираше првото летно засилување (ФОТО)

Слободен печат

Нашите ракометарки ќе го бркаат мундијалскиот бараж во Грција

Слободен печат

УЕФА одложи натпревар од ЛШ поради Ковид-19

Слободен печат

Најдовски си заминува од Вардар, доаѓаат Петровиќ и Игески!

Слободен печат

Харгривс: Од Дортмунд блефираат, Санчо ќе игра за Јунајтед!

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Ракометарите на Металург со негативни тестови на коронавирус

Слободен печат

Ибрахимовиќ ужива на одмор и ја исмева Англија! (ВИДЕО)

Слободен печат

ЛШ, Матеус: Левандовски е подобар и од Меси!

Слободен печат

Од ФФМ разочарани поради односот на одговорните лица во Општина Прилеп

Слободен печат

„Дрим-тимот“ на ФИБА Евробаскет во последните две децении

Слободен печат

ЛШ, Тухел: Одбраната ќе биде многу важна против Аталанта!

Слободен печат