Мексико: Брачен пар се обидел да внесе повеќе од милион долари скриени во автомобил

Во Мексико бил уапсен брачен пар, кои пробале да влезат во земјата со повеќе од еден милион долари скриени во автомобилот.

Министерството за одбрана соопшти дека двојката била уапсена вчера во градот Нуево Ларедо, на границата со Тексас, објави АП.

Националноста на осомничените не е откриена, но се знае дека автомобилот со мексиканска регистрација пристигнал од Хјустон.

Во автомобилот покрај двете возрасни лица, патувало и дете.

 

Прочитајте и...  Запленетата дрога ја злоупотребија зависниците од политика

Прочитај повеќе

Лекарите во Вухан ќе бидат сместени на крузери

Слободен печат

Делумно примирје меѓу САД и талибанците

Слободен печат

На „сивата листа“ се најдоа нови седум земји

Слободен печат

Борче Мирчевски – колекционер и мајстор за олдтајмери

МИА

Еве како изгледа најдолгиот железнички тунел кој наскоро треба да биде отворен (ВИДЕО)

Војислав Мојсовски

Прва жртва на коронавирус во Италија

Слободен печат

Остави Коментар

Шестнаесет − 3 =

Прочитај повеќе

Сандерс: Русија подобро да не се меша во американските избори

Слободен печат

Играњето со Преспанскиот може да има висока цена

Слободанка Јовановска

Курсна листа: Колкава е вредноста на еврото денес?

Слободен печат

Кина: Пад на заболените од коронавирусот

Слободен печат

Ѓукановиќ: Ќе одам во Сребреница ако ме поканат, но не и во Сараево

Слободен печат

Последни денови за договори за коалицирања за предвремените парламентарни избори

МИА