• брачен пар

ВИДЕО | Венчавка од соништата? Индиски пар во сад за готвење пловеле по поплавите на големиот ден

Индиски пар пристигнале на својата венчавка во необичен стил, откако пловеле низ поплавените улици во нивниот град во сад за готвење, откако обилните дождови направија хаос во јужната држава Керала. Снимката споделена на социјалните мрежи покажува како младенците се стиснати во садот од алуминиум, додека двајца мажи и еден фотограф ги веслале по потопена улица. …

ВИДЕО | Венчавка од соништата? Индиски пар во сад за готвење пловеле по поплавите на големиот ден Read More »