Меган Маркл прогласена за највлијателна модна икона за 2019! (ГАЛЕРИЈА)

Меган Маркл е прогласен за највлијателна модна икона, прескокнувајќи ги Кајли Џенер и Карди Би, кои досега се наоѓаа на врвот на оваа листа.

Воедно таа е единствената членка на кралското семејство која некогаш се нашла меѓу првите десет места на познатата листа на сајтот Lyst Index.

При изборот предвид е земено за колку проценти скокнала продажбата на облеката откако познатите жени ја носеле.

Во случајот на Меган Маркл, тој процент изнесува неверојатни 216 проценти.

Минатата година Меган на оваа листа го зазема третото место, а Кејт Мидлтон годинава не успеа да се пробие меѓу првите десет.

Во галеријата погледнете неколку од модните комбинации на Меган Маркл.

 

 

Прочитајте и...  Карлеуша го „запали“ Инстаграм! Пејачката во провокативно мини бикини (ВИДЕО)

 

Прочитај повеќе

Рум торта со суво овошје

Слободен печат

Кортни Кардашијан го напушти реалното шоу по 13 години: Потребна ми е приватност

Слободен печат

Како да изберете совршена лубеница?

Слободен печат

Во судница прикажана слика од крвавиот Џони Деп на носилки, актерот првпат кажа што му направила Амбер (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат

Разладете го домот во најтоплите денови без климатизер

Слободен печат

Кејти Пери и Орландо Блум повторно докажаа дека имаат интересна смисла за мода (ФОТО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Лек за 100 болести: Боровинките се едни од најлековитите овошки

Слободен печат

Интервју со Андријана Јаневска: Чест ми е да ја претставувам Македонија во ваков светски проект

Јасмина Кантарџиева Димков

Хали Бери се откажa од улогата на трансродов маж (ВИДЕО)

Слободен печат

Многумина мислат дека носењето на маската под носот е неправилно, но еве во кои ситуации е потребно

Слободен печат

„Сексот и градот“ зад камерите: Потпетиците им ги оштетиле стапалата, кариерата им била поважна од семејството

Слободен печат

Фолк пејачката Ани Малинкова: Планински туризам ми е избор за ова лето

Слободен печат