Мбапе нема да го продолжи договорот со ПСЖ – Слободен печат
СпортФудбал

Мбапе нема да го продолжи договорот со ПСЖ

Килијан Мбапе нема уште долго да игра за шампионот на Франција, напаѓачот откри денка не се чувствува среќен во тимот на ПСЖ.

Репрезентативецот на Франција, Мбапе дојде во ПСЖ од редовите на Монако пред две години, а до сега постигна 60 гола во 87 натпревари.

Мбапе и покрај таквиот учинок почувствува дека тимот не ги остварува главните цели, како на пример освојување на титулата во Лигата на шампионите.

Освен Нејмар кој се очекува да се врати во Шпанија, сега уште една ѕвезда е пред излезните врати на „светците“. Како што пренесува „Марка“, Мбапе нема да го продолжи договорот со ПСЖ. Се шпекулира дека можно е францускиот репрезентативец да направи трансфер во шпански Реал Мадрид.

Но, медиумите на Пиринеите тврдат дека летово овој трансфер во „кралскиот клуб” не може да се случи, но во идното Реал ќе ја исфорсира трансакцијата, без разлика колку пари ќе сака ПСЖ.

Претседателот на ПСЖ, Насер Ал-Хелаифи се довери пред неколку дена дека Мбапе не се продава и тој ќе ги испочитува преостанатите три години од договорот кој го има со клубот.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close