Мажите признаваат: Овие жени никогаш не може да се заборават!

Мажите признаваат дека не ги забораваат поранешните партнерки со кои поминале одредено време и жените во кои биле вљубени.

Осетливи и љубезни

Во добата на феминизмот, посилниот пол е осуден на силни жени со еднакви права. Меѓутоа, и мажите имаат чувства и понекогаш им е потребно да разговараат (или дури и да плачат) за да бидат сфатени. Најверојатно е дека, ако го тешите и се однесувате како пријател, а не само љубовник, тој нема лесно да ве заборави. Бидете силни и свои, но имајте на ум – девојка која знае да сослуша и даде совети, може да ја отвори која било врата.

Независна

Со векови мажите се толку навикнати да бидат војници, рудари и „кул“ бизнисмени, што не забележуваат како светот околу нив се променил. Затоа, успешна независна жена на директорска положба, со завидлива сметка во банка, сè уште кај многумина изразува културен шок. Главно се плашат од такви жени, меѓутоа не престануваат да мечтаат за нив.

Profimedia

Одбивање

Мажите се како деца – сонуваат за воз кој нивната мајка никогаш не им го купила. Сте го одбиле – неговиот сон се срушил, врвот не е освоен, раната останува во срцето, а самодовербата е урната… Природно е дека ќе се присети на таквата девојка.

Смисла за хумор

Не е неопходно да бидете комичар – можеби реката на шеги што излегува од вашата уста само ќе го исплашат човекот. Но духовитите шеги, веселото расположение и иронијата привлекуваат како магнет. Таквите блескави личности никогаш не се забораваат.

Прекрасен изглед и душа

Негувана, фина облека и магична линија на струкот – ова е прекрасно. Ако пак се совпаднат интересите, карактерот и животниот принцип да бидат исто толку прекрасни како и изгледот, тогаш тоа е импресивно. Ова е реткост – затоа ваквите жени долго остануваат во сеќавање, а многуте „празни“ модни убавици се забораваат веднаш.

Прочитај повеќе

Историски настан: Астронаутите на Спејсикс и НАСА пристигнаа на вселенската станица (ВИДЕО)

Слободен печат

Трамп: Земам хидроксихлорокин како превентива

Слободен печат

РЕЦЕПТ: Кифлички со јогурт

Слободен печат

Свештеник одржа миса на Фејсбук, но не забележа дека стиснал погрешно копче (ВИДЕО)

Слободен печат

Ана Николиќ го прифати предизвикот на Цеца: Објави неодолива фотографија од детството!

Слободен печат

Урнебесно! Андрија Милошевиќ ги запали социјалните мрежи со новиот предизвик! (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Не тато, застани немој – Погледнете како овој пензионер и покрај карантинот отиде на кафе – КАКО ГОСПОДИН! (ВИДЕО)

Слободен печат

„Битлси“, Блонди „U2“: Погледнете како би изгледале омотите на славните музички албуми во време на коронавирус! (ФОТО)

Слободен печат

Неверојатно куче посвоило бебе опосум од кое не се одвојува ниту денес (ВИДЕО)

Слободен печат

Убедени се дека така ќе им биде полесно: Истражување открива зошто луѓето изневеруваат

Слободен печат

Анџелина има сериозна здравствена криза? Светските медиуми пишуваат за актерката, причината е тажна, а асистентките се во паника!

Слободен печат

Коронавирусот го откажа и доделувањето на Тони наградите

Слободен печат