Манчестер јунајтед не се откажува од ЛШ (ВИДЕО)

„Црвените ѓаволи“ во продолжение од сезоната по паузата предизвикана од пандемијата на коронавирусот играат во неверојатна форма и сега четвртото место на табелата кое носи во Лигата на шампионите е повеќе од реално.

Манчестер јунајтед со триумфот од 0:3 над Брајтон дојде до втората победа во третиот натпревар и дојде на само два бода негатива во однос на Челси кој пак има натпревар помалку на шест кола до крајот, додека третопласираниот Лестер има три бода повеќе и натпревар помалку.


Мејсон Гринвуд со 16. минута со одличниот гол го отвори резултатот, а во првото полувреме во листата на стрелци се запиша и Бруно Фернандеш. Португалецот по постигна и третиот гол за Јунајтед кој во наредниот натпревар ќе има одлична можност да впише нови три бода бидејќи на „Олд трафорд“ игра против Борнмут.

Прочитајте и...  Македонецот блеска за Џенова: Пандев во тимот на колото во Серија А! (ФОТО)

Прочитај повеќе

Пазнат датумот на почетокот и крајот на Мундијалот во Катар

Слободен печат

ЛУДОСТ ИЛИ НЕ: УС Опен и Ролан Гарос ќе се играат и доколку се појават случаи на позитивни тенисери на корона

Слободен печат

Луис Суарез го откри виновникот за губењето на титулата

Слободен печат

Давид Алаба е џекпотот на Барселона

Слободен печат

Најдобрите тенисерки не сакаат да играат на УС Опен

Слободен печат

Навистина им е досадно во карантин, НБА ѕвездите почнаа да се „кодошат“ едни со други

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Гвардиола бара извинување од Мурињо и Клоп

Слободен печат

Ферари ќе го менува Биното

Слободен печат

Адријано мртов пијан се шета низ улиците на Рио (ВИДЕО)

Слободен печат

Жиру за три важни бода на Челси! (ВИДЕО)

Слободен печат

Македонецот блеска за Џенова: Пандев во тимот на колото во Серија А! (ФОТО)

Слободен печат

Роналдо во обид да го надмине рекордот на Шевченко

Слободен печат