Мајсторија на Пандев (ВИДЕО) - Слободен печат

Мајсторија на Пандев (ВИДЕО)

Капитенот на македонската фудбалска репрезентација, Горан Пандев покажа дека и на 36 години е вистиснки виртуоз со топката. Пандев во натпреварот од 15. коло во Серија А помеѓу Лече и Џенова постигна фантастичен гол со лоб од 40-тина метри за водство на Џенова од 0:1.

 

Прочитај повеќе

Европското ватерполо ќе добие нов владетел, Србија елиминирана

Слободен печат

Норвешка ја избра Хрватска, Словенија во полуфиналето против Шпанија

Слободен печат

Лампард е разочаран од голманот кој е платен 80 милиони евра

Слободен печат

Платини му се врати на фудбалот

Слободен печат

Карачиќ ја торпедира „Фуријата“, но Хрватска остана на второто место

Слободен печат

Федерер: Ми одговараат експресни победи

Слободен печат

Остави Коментар

fifteen − thirteen =

Прочитај повеќе

Леброн Џејмс ќе му помогне на бездомникот и поранешен соиграч

Слободен печат

Јаховиќ го менува клубот но ќе остане во Турција

Слободен печат

МЗТ Скопје се жали: Шокирани сме од казната

Слободен печат

Мбапе има четири фаворити за триумф во Лигата на шампионите

Слободен печат

Таен состанок во Мадрид, на Реал му е понудена размена тешка 300 милиони евра

Слободен печат

Федерер не се ни испоти против Крајиновиќ

Слободен печат