Мајка растажи илјадници луѓе со фотографија од роденденот на својата ќерка: Не можам да ви ја опишам тагата на детето

роденден
Фото: Pexels

Приказната што овие денови растажи илјадници луѓе ширум светот стана вирална вест на социјалните мрежи откако една мајка сподели фотографија од прославата на роденден на 12-годишно девојче.

„Од 16 деца, 13 потврдија дека ќе дојдат на роденден. Само три од нив дојдоа. Веројатно се подготвуваат за летен одмор, им излегло непланирано планинарење, а за некои било доцна да пристигнат од 14 до 17 часот. Никој не се јави за културно да се извини. Изнајмен простор, храна, домашно кино, голема торта. Сето тоа е ирелевантно. Не можам да ви ја опишам тагата на детето. И како децата овде да се дружат, да се сакаат и почитуваат?“, пишува мајката со потекло од Србија на „Твитер“, која живее со своето семејство во Швајцарија.

Тажната глетка на тортата наменета за гостите кои не се појавиле, ги растажи и корисниците на „Твитер“.

И мене ми е роденден за време на распустот, никогаш не се ни обидував да го прославам за да не го доживеам истото“, „Нека ѝ е среќен роденденот. И тука се случува истото, децата се угледуваат на своите родители, одговорноста и почитта се учат уште од најрана возраст“, „Срамота за нив, лекција за неа. Се надевам дека добро си поминавте и добро ги искористивте ресурсите“, „Срцето ме заболе кога го прочитав ова. Ви посакувам сè најдобро и ви испраќам многу љубов!“,

Можам само да замислам како се чувствувала, го знам чувството, така ми помина 10-от роденден, после тоа само ја поканував само мојата најдобра пријателка и тоа е тоа. Се уште се сеќавам колку беше ужасно тоа чувство. И среќен роденден на принцезата“, беа само дел од коментарите на „Твитер“.

Видео на денот