Мадона ги продава ЛИЧНИТЕ ПРЕДМЕТИ, меѓу нив и прошталното писмо на Тупак – Слободен печат
ЕспресоШоу биз

Мадона ги продава ЛИЧНИТЕ ПРЕДМЕТИ, меѓу нив и прошталното писмо на Тупак

Најголем интерес од оваа колекција привлече писмото кое во 1995 ѝ го испратил популарниот рапер Тупак Шакур.

Мадона изгуби голем судски спор, поради што мора да продава дел од своите лични предмети на аукција.

Најголем интерес од оваа колекција привлече писмото кое во 1995 ѝ го испратил популарниот рапер Тупак Шакур.

Со ова писмо тој ставил крај на нивната 18-месечна врска, а како главна причина го наведува фактот дека таа лошо му влијае на неговиот раперски имиџ.

Почетната цена на ова писмо е проценета на 100.000 долари и истото ќе биде на понуда до 17 јули. Дел од приходите од аукцијата се наменети за хуманитарни цели.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close