Лисиче побеле од град (ФОТО) – Слободен печат
ВестиСкопје

Лисиче побеле од град (ФОТО)

Вчерашното невреме предизвика голема штета во Лисиче.

Во некои од скопските нaселби во вчерашното невреме заврна многу град кој предизвика штета. Како што раскажуваат жители на Лисиче, градот бил толку голем што можел и глава да дупне. Градот ги уништи дрвјата, раноградинарските производи, а настрада и урбаната опрема поставена во дворовите.

-На дрвјата не остана ниту една овошка, дури и чадорите за сонце се цели со дупки. Ни беше страв да излеземе надвор да ги собереме зошто градот можеше и глава да ни дупне – раскажува жителка на Лисиче.

Фото: Слободен печат

Невреме со пороен дожд, град и грмотевици во Скопје (ВИДЕО)

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close