Лејди Гага бесна на Дуа Липа: Тврди дека младата колешка ја копира

Актерки на новиот судир на светската сцена се пејачките Лејди Гага и Дуа Липа, а сето тоа поради нивната музика.

Дуа Липа неодамна го објави албумот „Future Nostalgia“, инспириран од музиката од осумдесеттите и деведесеттите години, а истовремено Лејди Гага требаше да го објави албумот „Chromatica“, чија промоција е поместена за крајот на мај.

Звукот на албумот на Дуа Липа е ретро, а фактот што нејзината колешка има сличен звук, и засмета на Лејди Гага.

„Гага мисли дека Дуа е инспирирана повеќе од што би требало и дека ја копира. Нејзе не и се допаѓа што помладата колешка има исти продуценти и инженери за звук“, тврди извор за магазинот Life&Style.

Прочитајте и...  Фасцинантна приказна украсена со долгогодишно прераскажување: Кралот Умберто и неговиот одамна изгубен „двојник“

Наводно Гага дополнително ја изнервирало тоа што критичарите албумот на Дуа Липа го оцениле со највисоки оценки, нарекувајќи го еден од најдобрите поп-изданија на годината.

Од друга страна Дуа Липа истакнува дека нема никакви назнаки дека ја копирала колешката.

Прочитај повеќе

Мора да го подготвите за вашите најблиски: Домашен леб со билки!

Васко Спасоски

Антониа Гиговска: Спокојот на Пелистер ме подготвува за нови музички дела

Слободен печат

Дознајте зошто не треба да ги фрлите семките од лимон!

Васко Спасоски

Познатата терапевтка советува: Во овој случај подобро е да го сокриете неверството!

Слободен печат

Џеј Ло со храбра спортска комбинација максимално ги истакна своите облини! (ФОТО)

Слободен Печат

Сакаше да поразговара со принцот Чарлс, но се возбуди и се струполи на земја – Принцот не стигна ниту да му подаде рака (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Убавата бисексуална Афроамериканка е новата „Batwoman“

Слободен печат

Една од најчудните туристички атракции во светот: Ѕирнете во „Катедралата на отпадот“ (ФОТО)

Слободен печат

Фасцинантна приказна украсена со долгогодишно прераскажување: Кралот Умберто и неговиот одамна изгубен „двојник“

Слободен печат

Кралски правила кои не смее да ги прекрши ниту кралицата Елизабета

Слободен печат

Најсочното колаче чија арома ќе го намами целото семејство: Одличен десерт за летно уживање! (ВИДЕО)

Слободен печат

Ја враќа вашата кожа децении наназад: Маска за лице која е посилна од ботокс! (РЕЦЕПТ)

Слободен печат