Лаки Арамбаша избегнувал затворска казна, од синоќа е во „Шутка“ – Слободен печат
Хроника

Лаки Арамбаша избегнувал затворска казна, од синоќа е во „Шутка“

Бегалец е уапсен по судска наредба, синоќа околу 21:30 часот на булеварот „Борис Трајковски“.

Синоќа околу 21:30 часот на булеварот „Борис Трајковски“ скопската полиција по судска наредба го уапсила Светозар Петровиќ, осуден на 18 месеци затвор за „лажно идентификување“. Тој беше еден од членовите на протестите „За заедничка Македонија“. Откако е уапсен, според судската наредба тој им бил предаден на затворските власти во истражниот затвор „Скопје“ каде треба да ја одлежи казната.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close