Лацио му ја предаде титулата на Јувентус (ВИДЕО)

На „старата дама“ и се потребни шест бода во последните седум натпревари за деветта титула во низа.

Очајната игра на екипата на Лацио во продолжението од сезоната продолжува и со последниот кикс му ја подарија титулата на големиот ривал, Јувентус.
Лацијалите на „Олимпико“ во Рим загубија од Сасуоло со 1:2 и сега на Јувентус му се потребни уште шест бода во наредните седум натпревари за да ја одбрани титулата.

Лацио поведе во 33.минута преку Алберо, но гостите во второто полувреме направија целосен пресврт. Прво Распадори израмни на 1:1, а во првата минута од судиското продолжение Капуто ги шокира „лацијалите“.

Прочитајте и...  Најдовски си заминува од Вардар, доаѓаат Петровиќ и Игески!

Прочитај повеќе

Мурињо го ангажираше првото летно засилување (ФОТО)

Слободен печат

Нашите ракометарки ќе го бркаат мундијалскиот бараж во Грција

Слободен печат

УЕФА одложи натпревар од ЛШ поради Ковид-19

Слободен печат

Најдовски си заминува од Вардар, доаѓаат Петровиќ и Игески!

Слободен печат

Харгривс: Од Дортмунд блефираат, Санчо ќе игра за Јунајтед!

Слободен печат

Ракометарите на Металург со негативни тестови на коронавирус

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Ибрахимовиќ ужива на одмор и ја исмева Англија! (ВИДЕО)

Слободен печат

ЛШ, Матеус: Левандовски е подобар и од Меси!

Слободен печат

Од ФФМ разочарани поради односот на одговорните лица во Општина Прилеп

Слободен печат

„Дрим-тимот“ на ФИБА Евробаскет во последните две децении

Слободен печат

ЛШ, Тухел: Одбраната ќе биде многу важна против Аталанта!

Слободен печат

СЕХА: Без гледачи на реванш натпреварот Вардар-Нексе!

Слободен печат