Ла Лига: На теренот нема проблеми за Барселона, ја потопија „жолтата подморница“ (ВИДЕО)

Новиот тренер на Барселона, Роналд Куман, со победа дебитираше на клупата.

Барселона која во текот на летото беше во центарот на вниманието поради хаосот кој владееше во нивните редови, сезоната во Ла Лига ја започна со убедлив триумф.

Каталонците на „Камп Ноу“ со 4:0 го совладаа Виљареал и покажаа дека на теренот не постојат никакви проблеми, а работата ја завршија за само 45. минути.
Во првиот триумф на Барселона сезонава, блескаше тинејџерот Ансу Фати кој постигна два гола.

Фати го отвори резултатот во 15. минута, а само четири минути подоцна зголеми на 2:0 по одличната асистенција на Фелипе Кутињо.
Лионел Меси кој се помири со тоа дека и оваа сезона ќе игра за Барселона, во 35. минута беше сигурен реализатор на ударот од белата точка, а несреќниот Торес со автоголот ја завери победата на каталонскиот тим.

Прочитајте и...  Братски фудбалски тандем: Осама ВинЛаден - Садам Хусеин

Поврзани вести

ВИДЕО: „Граѓаните“ со пресврт, Суарез уште еднаш немоќен пред Баерн!

Слободен печат

ВИДЕО: Фантастичното лево крило на Металург во Топ 5 голови на Лига Европа!

Слободен печат

Модриќ: Не го потценивме Шахтјор, одигравме добро, но не беше доволно!

Слободен печат

ВИДЕО: „Рударите“ го шокираа Реал, Шахтјор славеше без девет првотимци!

Слободен печат

Трка со времето: Дали Роналдо ќе игра против Меси?

Слободен печат

Нови случаи на коронавирус во ракометниот клуб Пролет

Слободен печат

Остави Коментар