Кустурица и Бреговиќ заедно на сцена, а не се ни поздравиле: Му платив да ми напише музика, а тој ми подметна песна (ВИДЕО)

Горан Бреговиќ и Емир Кустурица веќе со години не разговараат, а настапуваа на иста бина на „Балканс мјузик фестовал“ во Лондон. Како што наведуваат изворите, поранешните кумови не се ни поздравиле.

Извор близок на Бреговиќ пред концертот рекол дека тие двајца нема ни да се сретнат, потсетувајќи дека ова не е прв настан на кој двајцата настапуваат, пренесува Новости.

Како што се наведува изворот, веќе е вообичаено во такви ситуации секој од нив професионално да си го одработи настапот и да продолжи по својот пат без поздрав.

Бреговиќ најави дека овој концерт е нешто „поголемо од него“, а многумина тоа го окарактеризираа како причина поради која се согласил да свири на исто место со Кустурица.

Прочитајте и...  Сите нечистотии од фугите исчезнуваат - Мешавина која гарантира совршено чисти керамички плочки

Кустурица и Бреговиќ веќе со години не разговараат, а кумовите ја прекинале соработката по филмот „Аризона дрим“.

„Што се однесува до мене, Брега е завршена приказна. Прекинавме секаков контакт кога ме измами за музиката во филмот „Аризона дрим“. Му платив да напише музика, а тој ми подметна една корзиканска, еврејска песна. Така тој заработуваше кај мене. Уште и ме обрука кај Иги Поп“, објаснил тогаш Кустурица.

Поврзани вести

Ќерката на Трамп беснее на плажа во Мајами, Американците се бесни на неа: „Стави маска на лицето!“

Слободен Печат

Пуштена за сообраќај делницата Штип-Крупиште

Слободен печат

Свежа кожа – ново лице: Жолт индиски пилинг од куркума кој длабински ја чисти кожата за само 20 минути

Слободен печат

Прекумерното потење во топлите денови може да ве доведе до непријатна ситуација – Еве како да го спречите!

Слободен печат

Историски настан: Астронаутите на Спејсикс и НАСА пристигнаа на вселенската станица (ВИДЕО)

Слободен печат

РЕЦЕПТ: Кифлички со јогурт

Слободен печат

Остави Коментар