3 C
Скопје

Курсна листа на НБРСМ: Колку чини еврото денеска?

Според средната курсна листа на НБРСМ еврото денеска изнесува 61.6949 денари, додека американскиот долар чини 51.4349 денари, британската фунта пак, изнесува 69.3669 денари.

Прочитајте и...  АХВ: Повлечена и уништена пратка од отровниот сусам од Индија

Поврзани вести

Несекојдневна глетка во Собранието: Мир и спокој меѓу пратениците

ММФ: Стимулациите на Бајден можат да го зголемат БДП на САД за пет отсто за три години

Слободен печат

Кипар ќе започне со постепено намалување на рестриктивните мерки

Слободен печат

Силен пробив на ковид-19 на Нефрологија: Заболени девет лекари, осум медицински сестри, лаборант, психолог и тројца болничари

Слободен печат

ЕАСА дозволи Боинг 737 МАКС повторно да лета

Илинка Иљоска

ЕУ со ултиматум до Полска за судските реформи

Слободен печат

Остави Коментар