Курсна листа на НБРМ: Колку чини еврото денеска?

Според средната курсна листа на НБРСМ еврото денеска изнесува 61.6950 денари, додека американскиот долар чини 56.1323 денари, британската фунта пак, изнесува 68.8560 денари.

Прочитајте и...  Мисајловски: Се обврзуваме на поголеми пензии по победата на 15 јули

Прочитај повеќе

Кикиљас: Повеќе случаи на Ковид-19 имаме од копнените граници, отколку од авиолиниите

Слободен печат

„Гејм оф тронс“ на македонски начин во режија на ДУИ, ДПА и Алијансата

Весна Тодоровска

Регистрирани 455 прекршоци за неносење маска

Слободен печат

Хонгконг предупредува за можен трет бран на коронавирусот

Слободен печат

Жан Митрев: Со прочистување на крвта досега излечивме 25 пациенти со изразени симптоми на Ковид-19 (ВИДЕО)

Слободен печат

Кумановскиот Центар за култура започнува настани на отворено (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Граѓаните сѐ уште го чекаат ветениот паркинг на местото на полициската станица

Анета Стојковска

Најголем дневен број на новозаразени од коронавирусот во Индија од почетокот на пандемијата

Слободен печат

Втора несреќа за два дена, седум мигранти повредени по превртување на комбе кај Струмица

Слободен печат

Рекорден број на новозаразени во Аргентина: Над 3.600 нови случаи на коронавирус

Слободен печат

Скандал од болницата во Ужице: Преполни ходници, пациенти лежат на подот (ФОТО)

Слободен печат

Атанасоски: „Амдибајрамизација“ на предизборната кампања, со ова се одвраќа гласачот да излезе (ВИДЕО)

Слободен печат