-2 C
Скопје

Коронавирус во КФСМ

Проблемите за макбаксетот никако да стивнат, по појавата на коронавирус во екипите, сега коронавта влезе и во Кошаркарската федерација на Македонија (КФСМ).

Имено, член на најтесното раководство на КФСМ е позитивен на ковид-19 иако нема никакви симптоми и веднаш е испратен во самоизолација.

Претходно стартот на новата сезона во Првата лига два пати е одложен токму поради коронавирус. Во првиот случај позитивен беше играч на Работнички поради стартот на сезоната се одложи, а по организираниот скрининг на КФСМ беше утврдено дека во речиси сите скопски екипи има позитивни случаи на ковид-19 поради што повторно беше одложен почетокот на сезоната.

Прочитајте и...  ВИДЕО: Атланта ја прекина победничката серија на ЛА Клиперс

Поврзани вести

Футсал: Босанците сакаат победа против Македонија

Слободен печат

Сензација на „Олд трафорд“, фенерџијата го сруши Јунајтед

Слободен печат

ВИДЕО: Јувентус си обезбеди полуфинална пресметка со Интер во италијанскиот Куп

Слободен печат

Европскиот и светскиот првак ќе играат меѓу себе, Франција по продолжението во полуфинале

Слободен печат

Реми на Тухел на дебито на клупата на Челси

Слободен печат

Озил ги фрли Турците во транс: Никогаш повеќе Бундеслига, никогаш повеќе Германија

Слободен печат

Остави Коментар