Коментарите се брутални: Српската пејачка дигна невидена бура на Инстаграм со фотографијата на која ДОИ ВОЗРАСЕН МАЖ (ФОТО)

Српската раперка САЈСИ МЦ подигна прашина со контроверзната објава на Инстаграм, со која всушност искажала воодушевување со ликот и делото на уметницата Марина Абрамовиќ и нејзината изложба „Чистач“.

Сајси на Инстаграм споделила фотографија на која „дои“ возрасен маж, а тоа бил единствениот омаж на Марина. Таа всушност ја реконструирала фотографијата на Марина на која таа во идентична позиција позира со уметничкиот директор Рикард Тиши.

Сајси се фотографирала во црна одора со пуштена коса, додека мажот во црно одело ја држи устата потпрена на нејзината дојка, симулирајќи доење.

https://www.instagram.com/p/B2wpHIthnMB/?utm_source=ig_embed

Оваа фотографија на познатата раперка предизвикала бројни коментари, но и отворила дискусија – дали е ова всушност уметност или сепак само вулгарност?

„Скандал“, „Браво,“, Дој нè сите“, „Секогаш непредвидлива“, „Те обожавам“, „Сатанисто“, „Перверзна уметност“, се само некои од коментарите.

Каков е вашиот коментар на ова?

Прочитај повеќе

Свежа кожа – ново лице: Жолт индиски пилинг од куркума кој длабински ја чисти кожата за само 20 минути

Слободен печат

Прекумерното потење во топлите денови може да ве доведе до непријатна ситуација – Еве како да го спречите!

Слободен печат

Историски настан: Астронаутите на Спејсикс и НАСА пристигнаа на вселенската станица (ВИДЕО)

Слободен печат

РЕЦЕПТ: Кифлички со јогурт

Слободен печат

Свештеник одржа миса на Фејсбук, но не забележа дека стиснал погрешно копче (ВИДЕО)

Слободен печат

Ана Николиќ го прифати предизвикот на Цеца: Објави неодолива фотографија од детството!

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Урнебесно! Андрија Милошевиќ ги запали социјалните мрежи со новиот предизвик! (ВИДЕО)

Слободен печат

Не тато, застани немој – Погледнете како овој пензионер и покрај карантинот отиде на кафе – КАКО ГОСПОДИН! (ВИДЕО)

Слободен печат

„Битлси“, Блонди „U2“: Погледнете како би изгледале омотите на славните музички албуми во време на коронавирус! (ФОТО)

Слободен печат

Неверојатно куче посвоило бебе опосум од кое не се одвојува ниту денес (ВИДЕО)

Слободен печат

Убедени се дека така ќе им биде полесно: Истражување открива зошто луѓето изневеруваат

Слободен печат

Анџелина има сериозна здравствена криза? Светските медиуми пишуваат за актерката, причината е тажна, а асистентките се во паника!

Слободен печат