Кога Шекил ќе се појави на школски час (ВИДЕО)

Школите во САД се затворени поради пандемијата на коронавирусот, а наставата продолжува да се одржува преку видеоконференција.

Така една група на првачиња добија вистинско изненадување кога на видеоконференцијата се појави легендарниот НБА кошаркар, Шекил О’Нил.

О’Нил ги поздравуваше сите деца, а родителите не можеа да веруваат што се случува. Легендарниот кошаркар е пријател на семејството на едно од првачињата, па одлучил пријатно да го изненади целото одделение.

Прочитајте и...  Крај на фудбалот во Белгија, Бриж шампион

Прочитај повеќе

Поранешниот Ф1 шеф Еклстон ќе стане татко на 90 години!

Слободен печат

Едно големо браво, моментно најдобрата фудбалска слика на светот!

Слободен печат

Евролигата со план да се одиграат сите мечеви во еден град!?

Коминовски Фидан

Одложена и шеста трка во Мото ГП шампионатот

Слободен печат

Во Атлетико Мадрид за 70 проценти намалени платите

Слободен печат

Три децении, проклетството не попушта – кој го проколна Ливерпул?

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

„Џејмс Бонд“ на светскиот фудбал пред неочекуван трансфер!?

Слободен печат

„Магионичар“ и на 12 години, како започна кариерата на Лео Меси (ВИДЕО)

Слободен печат

Ирците на колена во Скопје, денот кога Македонија славеше голема победа! (ВИДЕО)

Слободен печат

„Десетката“ во Барселона е резервирана само за мајстори на фудбалот (ВИДЕО)

Слободен печат

Инфантино: Фудбалот ќе биде поинаков по кризата

Слободен печат

Крај на фудбалот во Белгија, Бриж шампион

Слободен печат