Јувентус не ја дава титулата во Серија А, одржува социјална дистанца со Лацио (ВИДЕО)

Актуелниот шампион Јувентус ја задржа предноста од четири бода во однос на Лацио и по 29. коло од Серија А.

„Старата дама“ со 1:3 славеше на гостувањето кај Џенова за која капитенот на македонската репрезентација Горан Пандев, кој во игра влезе во 78. минута.

Јувентус сите дилеми околу победата ги реши на стартот од второто полувреме, прво Пауло Дибала во 50. минута донесе предност од 0:1, а седум минути подоцна Кристијано Роналдо ја зголеми предноста. Во 73. минута Даглас Кошта зголеми на 0:3, а Џенова успеа преку Пинамонти само да постигне почесен погодок.


Претходно Лацио со пресврт успеа да совлада Торино со 1:2.
Најдобриот играч на Торино, Андреа Белоти уште во петтата минута му донесе предност на својот тим, но Лацио на втор натпревар едноподруго прави пресврт во второто полувреме. Чиро Имобиле и Марко Пароло ги дадоа головите за Лацио кој остана зад Јувентус на минус четири бода во трката за титулата.

Прочитајте и...  Македонецот блеска за Џенова: Пандев во тимот на колото во Серија А! (ФОТО)

Прочитај повеќе

Давид Алаба е џекпотот на Барселона

Слободен печат

Најдобрите тенисерки не сакаат да играат на УС Опен

Слободен печат

Навистина им е досадно во карантин, НБА ѕвездите почнаа да се „кодошат“ едни со други

Слободен печат

Гвардиола бара извинување од Мурињо и Клоп

Слободен печат

Ферари ќе го менува Биното

Слободен печат

Адријано мртов пијан се шета низ улиците на Рио (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Жиру за три важни бода на Челси! (ВИДЕО)

Слободен печат

Македонецот блеска за Џенова: Пандев во тимот на колото во Серија А! (ФОТО)

Слободен печат

Роналдо во обид да го надмине рекордот на Шевченко

Слободен печат

Барса го промовираше дресот за сезоната 2020/21! (ФОТО)

Слободен печат

Потврдена доживотната суспензија на Карим поради сексуална злоупотреба на фудбалерки!

Слободен печат

На денешен ден Ѓоковиќ по петти пат го освои „Вимблдон“! (ВИДЕО)

Слободен печат