Јунајтед одбива да го продаде Лукаку на Интер

Англискиот премиерлигаш на Манчестер Јунајтед сè уште ги одбива налетите на Интер кој сака да го купи Ромелу Лукаку. Јунајтед ја одби и последната понуда од италијанскиот тим во висина од 60 милиони евра, тие бараат најмалку 80 милиони за да се разделат со белгискиот репрезентативец.

– Знаете дека го сакам Лукаку во мојот тим. Кога бев тренер на Челси од 2016 до 2018 година сакав да го доведам во мојот тим. Мислам дека Лукаку може да игра уштеподобро, но засега тој е фудбалер на Манчестер јунајтед и ќе видиме што ќе се случи во иднина – изјави Антонио Конте, тренерот на Интер кој го означи Лукаку како примарна цел во летниот преоден рок.

Прочитајте и...  Фернандеш: Манчестер јунајтед треба да ја заврши сезоната со трофеј!

Ромелу Лукаку во 2017 година пристигна во Манчестер јунајтед од Евертон за сума од 84 мииони евра.

Прочитај повеќе

Вардар и Еурофарм Пелистер убедливи пред финалната битка за трофејот!

Слободен печат

„Ауфидерзен“ Барса: Гол-машината Баерн броеше до ОСУМ! (ВИДЕО)

Слободен печат

Покетино, Куман и Чави меѓу кандидатите за тренер на Барса!

Слободен печат

У19: Се крои националниот состав пред настапот на ЕП 2022

Слободен печат

Непосредно пред дуелот со Баерн: Умтити позитивен на коронавирус!

Слободен печат

Јан Вертонген ја освежи одбраната на Бенфика (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Металург преку Струга си обезбеди место во „малото“ финале!

Слободен печат

Танушев му донесе бод на Пелистер против Силекс

Слободен печат

Плата од шест милиони евра, Ибрахимовиќ останува во Милан

Слободен печат

Обложувач погоди 12 парови и го чекаше уште Атлетико за голема добивка! (ФОТО)

Слободен печат

Евролига: Антиќ во тимот на деценијата на Олимпијакос! (ВИДЕО)

Слободен печат

Одлична партија на Митревски од 15 одбрани против Адемар Леон

Слободен печат